بهترین لابراتوار دندانسازی تهران
فضای استخوانی ایده آل برای کاشت یک واحد ایمپلنت

فضای استخوانی ایده آل برای کاشت یک واحد ایمپلنت چقدر است؟

فضای استخوانی ایده آل برای کاشت یک واحد ایمپلنت ۸ میلمتر عرض مزیودیستال، ۶ میلیمتر عرض باکولینگوالی و ۱۴ میلیمتر ارتفاع است.سایز مناسب ایمپلنت عرض ۴ میلیمتر و طول ۱۲ میلیمتر است.

باید در نظر گرفت در کاشت ایمپلنت حداقل یک میلیمتر استخوان باید در اطراف آن باشد.هرچه اطراف ایمپلنت استخوان ضخیم تری باشد ماندگاری ایمپلنت بیشتر خواهد بود.

در حقیقت این سایز ایمپلنت گفته شده جهت جایگزینی دندان مولر اول هست و چون بیشترین فشار توسط مولر اول تحمل می شود بنابراین می تواند جایگزین مناسبی جهت همه دندان ها محسوب شود.

قطر و ارتفاع ایمپلنت

انتخاب سایز ایمپلنت ها بر اساس نیروی وارده می باشد درنتیجه هرچه فشار بر پروتز کمتر باشد سایز ایمپلنت می تواند کوچکتر باشد.و در مورد طول ایمپلنت می توان گفت طول مناسب استخوان باید به اندازه ای باشد که ایمپلنت را پوشش دهد و در فک پایین ۲ میلیمتر با کانال عصب تحتانی فکی فاصله داشته باشد.

فاصله با کانال به این منظور است که متراکم شدن استخوان در زیر ایمپلنت فشاری به کانال نیاورد.

کوچکترین سایز ایمپلنت قطر ۳٫۵میلیمتر و طول ۸ میلیمتر است indian viagra.ایمپلنت باریکتر از ۳ میلیمتر مینی ایمپلنت نامیده می شود که برای اهداف کوتاه مدت کاربرد دارد.مثلاً ساخت پروتز موقت.ایمپلنت با طول کمتر از ۸ میلیمتر ایمپلنت کوتاه نامیده می شود که برای فضاهای کم ارتفاع بکار می رود.

اندازه قطر ایمپلنت کوتاه ۴و۵ یا ۶ و یا ۷ میلیمتر است.استفاده از این ایمپلنت در فک بالا فایده ای ندارد چون تراکم استخوان در فک بالا کم است.استفاده از ایمپلنت های با طول کمتر از ۱۳میلیمتر در فک بالا مطلوب نیست مگر آنکه تراکم استخوان خیلی خوب باشد و یا اینکه ارتفاع استخوان اجازه استفاده از ایمپلنت طول مناسب را نداشته باشد.این ایمپلنت می تواند به عنوان یک ایمپلنت کمکی در کنار ایمپلنت های دیگر بکار رود.

گروه آموزشی و تحقیقاتی- های دنت
امتیاز شما به مطلب
[Total: ۱ Average: ۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Watch Dragon ball super