بهترین لابراتوار دندانسازی تهران
تماس با های دنت ۲۸۴۲۶۰۵۰
چرا دندانپزشکان لابراتوار دندانسازی خود را تغییر می دهند؟

چرا دندانپزشکان،لابراتوار دندانسازی خود را تغییر می دهند؟

دندانپزشکان و کلینیک های دندانپزشکی با لابراتوار دندانسازی برای ساخت پروتز کامل یا جزئی، ثابت، ارتودنسی، ایمپلنت، زیبایی و … در ارتباط هستند.

اما بسیاری از دندانپزشکان بعد از مدتی ارتباط با لابراتوار مورد نظر را قطع می کنند و دیگر تمایل به ادامه همکاری ندارند.

اگر بخواهیم دلایل آن را توضیح دهیم می توان آن را در عدم وجود گزینه های زیر دسته بندی کرد.

۱-کیفیت بالا

منظور کیفیت خدمات و کیفیت فنی پروتزهای ساخته شده می باشد.

امروزه دندانپزشکی و دندانسازی شاهد گسترش تکنولوژی و متریال جدید است. اغلب دندانپزشکان و کلینیک هایی که به صورت حرفه ای فعالیت می کنند بیشتر از قبل به داشتن لابراتواری واجد شرایط، متخصص و دارای دانش و مهارت کافی نیاز دارند.

اما بسیار مشاهده شده است که ضعف در دو مورد کیفیت که ذکر شد دلیلی می شود تا رابطه همکاری قطع شود.

کیفیت پروتز از لحاظ فانکشن و استتیک و همچنین کیفیت همفکری و خدمات لابراتوار با دندانپزشک می تواند رضایت بسیار زیادی برای او و بیمار ایشان حاصل کند.

۲-ارتباط خوب

تحقیقاتی در آمریکا و ایالات مختلف آن انجام شده است و نتیجه آن نشان می دهد بیش از نیمی از دندانپزشکان به دنبال یک رابطه همکاری بلند مدت هستند و لابراتوار ها را تا پیدا کردن یک لابراتوار دندانسازی فنی و دارای ارتباط خوب تست می کنند.

لازم به ذکر است که ارتباط خوب و متعهد بودن یک لابراتوار با دندانپزشک می تواند به مقدار زیادی از استرس های موجود در کار مخصوصاً موارد خاص بکاهد.

برای مثال در مواردی که کِیس کاری ابهاماتی دارد سریعاً باید به دندانپزشک تماس بگیرد تا با گفتگو، روند انجام کار برایش مشخص شود.

در مواردی نیز شاید نکته ای باشد که دکتر به آن توجهی نداشته و یا از آن مطلع نیست،باید با او صحبت شود.

باید بگم صداقت و دوستی پایه این اتباط خوب است و برای یک دندانپزشک داشتن اعتماد کامل به لابراتوار بسیار حائز اهمیت است به همین دلیل لابراتوار دندانسازی از برون سپاری هرگونه کار بدون رضایت دندانپزشک جداً باید خودداری کند.

۳-قیمت مناسب

یکی از مهمترین عوامل موثر در میزان موفقیت،نه فقط برای یک لابراتوار دندانسازی بلکه برای هر کسب و کار انجام فرآیند قیمت گذاری بر روی محصولات و خدمات خود می باشد.

تصمیمات درست در قیمت گذاری می تواند تاثیر بسیار زیادی در میزان سود یک لابراتوار داشته باشد.اما یک دندانساز باید به یک سری سوالات پاسخ دهد:

  • آیا مزایای خدمات با قیمت گذاشته شده همخوانی دارد؟
  • عکس العمل دندانپزشکان و رقبا با قیمت گذاری چگونه است؟
  • متریال استفاده شده،تکنولوژی و یا بهتر است بگوییم قیمت تمام شده چقدر است؟
  • زمان لازم و کافی برای فرآیند ساخت پروتز که گذاشته می شود چقدر است؟
  • آیا طبقه ای از دندانپزشکان که برای خود در نظر گرفته است صحیح است؟و یا به هر دندانپزشک و یا کلینیک یک قیمت را عنوان می کند؟
  • علاوه بر مواردی چون کیفیت و دقت چه خدماتی به دندانپزشکان ارائه می دهد؟
  • و دیگر سوالاتی که قیمت خدمات یک لابراتوار را مشخص میکند.

باید گفت که بسیاری از لابراتوارهای دندانسازی به علت نداشتن استراتژی های قیمت گذاری برای خدمات خود نمی توانند بازار خوبی برای خود جذب کنند.

به همین علت تنها راه را کاهش قیمت می دانند و در پی آن به علت محقق کردن حاشیه سود خود، مواردی چون کاهش کیفیت و کاهش دقت در کار پیش می آید.

نکته اینجاست که در صورتی این موارد با جایگاه دندانپزشک همخوانی نداشته باشد حتی با کاهش قیمت،دندانپزشک همکاری با آن را قطع می کند.

به عنوان نتیجه در این قسمت می توان عنوان کرد که خدمات دندانسازی ارئه شده شما با قیمت اعلام شده باید همخوانی داشته باشد تا دندانپزشک بین این دو اختلافی احساس نکند و هرگونه اختلاف باعث می شود دندانپزشک لابراتوار خود را تغییر دهد.

زینب رحیم زاده دندانساز
امتیاز شما به مطلب
[Total: ۲۶ Average: ۳]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Watch Dragon ball super