چرا دندانپزشکان لابراتوار دندانسازی خود را تغییر می دهند؟

چرا دندانپزشکان،لابراتوار دندانسازی خود را تغییر می دهند؟

یک دندانپزشک با لابراتوار دندانسازی برای ساخت پروتز کامل یا جزئی،بریج،ارتودنسی،ایمپلنت و … در ارتباط است.اما بسیاری از دندانپزشکان بعد از مدتی ارتباط با لابراتوار را قطع می کنند و دیگر تمایل به ادامه همکار ندارند.اگر بخواهیم دلایل آن را توضیح دهیم می توان آن را در عدم وجود 3گزینه زیر دسته بندی کرد.

1-کیفیت بالا

امروزه دندانپزشکی و دندانسازی شاهد گسترش تکنولوژی و متریال جدید است و اغلب دندانپزشکان و کلینیک هایی که به صورت حرفه ای فعالیت می کنند بیش از همیشه به داشتن لابراتواری واجد شرایط،متخصص و دارای دانش و مهارت کافی نیاز دارند تا بتوانند با همکاری با آن لابراتوار،رضایت و خشنودی بیماران حاصل شود و در پی آن به اهداف شغلی و مالی خود برسند.

2-ارتباط خوب

تحقیقات نشان می دهد بیش از نیمی از دندانپزشکان به دنبال یک رابطه همکاری بلند مدت هستند و لابراتوار ها را تا پیدا کردن لابراتواری فنی و دارای ارتباط خوب تست می کنند.

لازم به ذکر است که ارتباط خوب و متعهد بودن یک لابراتوار با دندانپزشک می تواند به مقدار زیادی از استرس های موجود در کار مخصوصا موارد خاص بکاهد و در مواردی که جهت کار مشخص نیست و یا ابهاماتی دارد باید به دندانپزشک تماس بگیرد تا با گفتگو به وضوح روند انجام کار برایش مشخص شود.

صداقت و دوستی پایه این اتباط خوب است و برای یک دندانپزشک داشتن اعتماد کامل به لابراتوار بسیار حائز اهمیت است به همین دلیل لابراتوار دندانسازی از برون سپاری هرگونه کار بدون رضایت دندانپزشک جداً باید خودداری کند.

3-قیمت مناسب

یکی از مهمترین عوامل موثر در میزان موفقیت،نه فقط برای یک لابراتوار دندانسازی بلکه برای هر کسب و کار انجام فرآیند قیمت گذاری بر روی محصولات و خدمات خود می باشد.تصمیمات درست در قیمت گذاری می تواند تاثیر بسیار زیادی در میزان سود یک لابراتوار داشته باشد.اما یک دندانساز باید به یک سری سوالات پاسخ دهد:

  • آیا مزایای خدمات با قیمت گذاشته شده همخوانی دارد؟
  • عکس العمل دندانپزشکان و رقبا با قیمت گذاری چگونه است؟
  • متریال استفاده شده،تکنولوژی و یا بهتر است بگوییم قیمت تمام شده چقدر است؟
  • زمان لازم و کافی برای فرآیند ساخت پروتز که گذاشته می شود چقدر است؟
  • آیا طبقه ای از دندانپزشکان که برای خود در نظر گرفته است صحیح است؟و یا به هر دندانپزشک و یا کلینیک یک قیمت را عنوان می کند؟
  • علاوه بر مواردی چون کیفیت و دقت چه خدماتی به دندانپزشکان ارائه می دهد؟
  • و دیگر سوالاتی که قیمت خدمات یک لابراتوار را مشخص میکند.

باید گفت که بسیاری از لابراتوارهای دندانسازی به علت نداشتن استراتژی های قیمت گذاری برای خدمات حود نمی توانند بازار خوبی برای خود جذب کنند و در نهایت و تنها راه را کاهش قیمت می دانند و در پی آن به علت داشتن حاشیه سود خود مواردی چون کاهش کیفیت و دقت در کار پیش می آید.و در صورتی که این موارد با جایگاه دندانپزشک همخوانی نداشته باشد حتی با کاهش قیمت،دندانپزشک همکاری با آن را قطع می کند.

به عنوان نتیجه در این قسمت به این صورت می توان عنوان کرد که خدمات دندانسازی با قیمت اعلام شده باید همخوانی داشته باشد تا دندانپزشک بین این دو اختلافی احساس نکند و هرگونه اختلاف باعث می شود دندانپزشک لابراتوار خود را تغییر دهد.

نویسنده و مدیر سایت
امتیاز شما به مطلب
[Total: 16 Average: 3]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Watch Dragon ball super